DİJİTAL MÜZİK DAĞITIMI

Dijital Müzik Dağıtımı

Albüm, single ve EP’lerinizi başta Spotify, Apple Music, Deezer, Tidal, Fizy, iTunes, TikTok, Instagram Music, Shazam ve Youtube Music olmak üzere 200’den fazla platforma ulaştırıyoruz. Her şeyin yolunda gittiğinden emin oluyoruz.

Sanatçı Profili

Başta Spotify ve Apple Music olmak üzere dijital müzik platformlarında ve isteğinize bağlı olarak Shazam, Apple Siri gibi müzik tanımlama uygulamalarında profilinizi oluşturuyor ve düzenli olarak güncelliyoruz.

Telif Takibi

Spotify, Apple Music, Deezer, Tidal, iTunes, YouTube, YouTube Music, Facebook ve Instagram gibi dijital platformlarda eserleriniz çalındığında oluşan telif gelirlerini periyodik olarak tarafınıza raporluyor ve aktarıyoruz.

Endeavour olarak, bağımsız müzisyenlerin eserlerini sorunsuzca ve uygun fiyatlarla dijital platformlara ulaştırıyor, bütün süreci sizler adına takip ediyoruz.

Bilgilendirme

Spotify, Apple Music, YouTube gibi platformların marka rehberleri hakkında bilgilendirme sağlayarak platformların logo vb. materyallerini doğru kullanmanızı sağlıyor, ihlallerin önüne geçiyoruz.

Strateji

Talebiniz doğrultusunda dağıtım planlamanızı yapıyor, zamanlama, promosyon kanalları vb. ile ilgili stratejinizi oluşturup uygulamaya koyuyoruz.

Araçlar

Dijital müzik dağıtımı sonrasında işinize yarayabilecek dijital araçları ücretsiz sağlıyor, bilgilendirme yapıyoruz.

Dağıtım Süreci

Parçalarınız hazırsa bilgi almak için e-posta yoluyla bize ulaşırsınız.

Sorularınızı yanıtlarız ve parçalarınızı bize iletmeniz için parça gönderim formumuzu iletiriz.

Single/albümünüzün yayın tarihini ve dilerseniz stratejinizi birlikte belirleriz.

Endeavour, dijital müzik dağıtımı hizmetinde bağımsız müzisyenlere yıllık ya da tek seferlik teklifler sunar, telif gelirlerinden komisyon almaz.

Sıkça Sorulan Sorular

Dijital müzik dağıtımı hizmetimizde şarkılarınızın tüm hakları tamamen size ait kalıyor. Bize yalnızca, sözleşme süresince dağıtım izni veriyorsunuz.

Eserlerinizi yayınlayabilmemiz için mix'i ve mastering'i yapılmış parçalarınızı 16 bit .WAV formatında, kapak görselinizi 3000x3000 pixel .jpg ya da .png formatında bize iletebilirsiniz. Bizimle iletişime geçtikten sonra doldurmanız gereken formu size iletiyoruz. Parça gönderim formumuzda her şeyi adım adım açıklamalarla görebilirsiniz.

Şarkılarınızı başta Spotify, Apple Music, iTunes, Deezer, YouTube Music, Tidal, Amazon Music, TikTok, Instagram Music, Shazam ve Fizy başta olmak üzere 200'ü aşkın dijital müzik servisi, dijital müzik mağazası ve ses tanımlama uygulamasında yayınlıyoruz.

Dağıtım yaptığımız tüm servisleri görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Evet, yayınlayabilirsiniz. Ancak cover yaptığınız sanatçıdan resmi olarak izin almalı ve bu izni bize iletmelisiniz.

Remix parçalarda da aynı şekilde, gerekli lisansları bize iletmelisiniz.

Evet, yayınlayabilirsiniz. Ancak kullanmış olduğunuz beat, sample vb. altyapıların ticari (commercial) lisansını satın almayı ve bize iletmeyi unutmayın.

İnternette ücretsiz olarak sunulan beat, sample vb. ses içerikleri ticari kullanıma uygun olmayabilir. Kullandığınız seslerin ticari kullanıma uygun olduğundan emin olun.

Güncel fiyatlarımız ve koşullarımız hakkında bilgi almak için fiyatlandırma sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Dijital müzik dağıtımı nedir?

Yakın zaman öncesine kadar müzik dinleme aracı yaygın olarak CD, kaset ve plak gibi fiziksel ortamlardı. Her ne kadar CD ve plak günümüzde de üretiliyor olsa da bu durum, internet ve mobil cihazların yaygınlaşmasıyla tamamen değişti. Fiziksel ortamların yerini Spotify, iTunes, YouTube gibi dijital ortamlar aldı.

Geçmişte müzik dağıtımı fiziksel olarak yapıldığı için büyük distribütörlere ve yaygın dağıtım ağına ihtiyaç duyuluyordu. Bu durum bağımsız müzisyenler ve yeni başlayanlar için şarkılarını yayınlama konusunda büyük oranda engel oluşturuyordu. Aynı zamanda, fiziksel dağıtım maliyetlerinin yüksek olması sebebiyle gelirlerden büyük payı dağıtıcılar alıyordu.

Dijital müzik servislerinin ve dijital müzik dağıtımının yaygınlaşmasıyla, müzik üreten herkes, şarkılarını yüzlerce dijital müzik servisinde yayınlayabilme ve gelir elde edebilme imkanına sahip hale geldi. Dijital müzik dağıtımı; ürettiğiniz eserlerin günümüzde yaygın olarak kullanılan Spotify, Apple Music, iTunes, YouTube Music, Deezer, Fizy gibi dijital müzik platformlarında yayınlanmasını yani müzik eserinizin bu platformlarda dinleyicilerinizle buluşmasını sağlıyor.

ENDEAVOUR RECORDS olarak single, EP ve albümlerinizi sorunsuz bir şekilde başta Spotify, Apple Music, iTunes, YouTube Music, Deezer, Tidal ve Fizy olmak üzere  dünyanın dört bir yanından 200’ü aşkın dijital müzik platformuna ulaştırıyoruz. Dijital müzik dağıtımı hizmeti sonrasında dinleme istatistiklerini takip ediyor, dijital müzik platformlarındaki bilgilerinizin doğru olduğunu kontrol ediyor, gerekli müdahalelerde bulunuyoruz. Şarkılarınız dinlendikçe elde ettiğiniz telif gelirlerinden herhangi bir pay almıyoruz. Telif gelirlerini periyodik olarak size ulaştırıyoruz.

Bağımsız müzisyenlerin dijital müzik dağıtımı sürecinde ve sonrasında ihtiyacı olan bütün hizmetleri geniş partner ağımızla birlikte, en uygun fiyatları sağlamaya gayret ederek, sanatçıya özel hizmet anlayışıyla sunuyoruz.

Sorularınızı iletin, yanıtlayalım.

Endeavour’da ihtiyacınız olmayan hizmetler için ücret almayız. İstekleriniz ve planlarınızdan bahsedin, sizin için en uygun teklifi iletelim. 

Parçalarınız yayınlandı ama sesinizi duyurmaya mı ihtiyacınız var? Bağımsız müzisyenlerin ihtiyacı olan tanıtım ve sosyal medya hizmetlerimize göz atın.

Yoğunluk sebebiyle dağıtım ve tanıtım hizmetlerimiz için yeni sanatçıları kabul edememekteyiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.