Aposto Müzik E-posta Bültenleri

Eski Dosta Dönüş: Takip Edebileceğiniz Müzik Konulu E-Posta Bültenleri

Sosyal medyanın hızı ve anlık olma durumu pek çok konuda bilgiden çok enformasyona, hem de tonlarcasına maruz kalmamıza neden oluyor. Elbette bu durum yüzeyselliği de yanında getiriyor. Ama e-posta öyle mi… Sıcak, biraz da ciddi. Neyse ki 2020 eski bir dostu tekrar popüler hale getirme konusunda umut verdi. Geçen yıl yeniden yükselişe geçen e-posta bülteni trendi bu yıl da sürecek gibi gözüküyor.

Yurtdışında uzun zamandır aktif olan, müzik konulu popüler e-posta bültenleri mevcuttu. Ülkemizde ise bu alanda pek fazla hareket yoktu desek fazla ileri gitmiş olmayız. Ancak 2019 sonunda Aposto‘nun kurulması ve sonrasında bağımsız yayıncılarla işbirliğine başlaması e-posta bülteni alanını oldukça hareketlendirdi. Biz de, takip ettiğimiz ve tavsiye ettiğimiz, içinden müzik geçen Aposto bültenlerini listeledik.

1- Manyetik Bant

Müzik yazarı ve radyo programcısı Artemis Günebakanlı‘yı takip edenler için (hem radyo programından hem de blog’dan) Manyetik Bant ismi oldukça tanıdık gelecektir. Manyetik Bant, birkaç haftadır Aposto yayıncısı. Her bülten; “Rehber, Sesli Notlar, Citygazing, Büyüteç ve İç Hatlar başlıklı 5 lezzetli bölümden oluşuyor. Bülten her pazartesi sabah 9’da e-posta kutunuzda sizleri bekliyor, tabii bültene kayıt olursanız. : )

2- Mixmag Türkiye

Mixmag de oldukça tanıdık mecralardan. Dans müziği ve eğlence endüstrisini takip edenlerin düzenli olarak takip ettiği bir platformdu. Artık haftayı özetledikleri güzel de bir e-posta bültenleri var.

3- Müzikli Mevzular

Müzikli Mevzular da uzun zamandır takip ettiğimiz bir başka nadide web sitesi. Henüz ilk bültenleri yayınlanmadı ancak görmeden tavsiye etmekte hiçbir sakınca görmüyoruz. Kendilerinin sunumuyla “Müzik dünyalarının farklı bakış açılarını; tarzlardan ve kalıplardan bağımsız haberler, okumalar ve dinleme alışkanlıklarıyla tartıştığımız paylaşımlar her hafta e-posta kutunda!”

4- Avaz Avaz Dergi

Kökenleri Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü’ne dayanan, bir ara dergi olarak da yayınlanan ama uzun zamandır blog formunda bizlere ulaşan Avaz Avaz Dergi de artık aynı zamanda bir e-posta bülteni. Bülten sunumunda “Müzik takviminin ilk günü olarak her Cuma günü geride bıraktığımız haftanın haberlerini, öne çıkan içeriklerini ve bültenimize özel sürpriz içerikli bir köşeyi sizlerle buluşturacağız. Üstelik planlarda daha fazlası da var. Şimdilik beklemede kalın.” demişler. İlk bültenleri geçtiğimiz hafta yayınlandı. İkincisinin ise eli kulağında.

5- Duende

Aposto’nun “headliner” bültenlerinden Duende uzun zamandır her cuma saat 10’da e-posta kutumuza düşüyor. Müzik, sanat, edebiyat, sinema, tasarım gibi pek çok alanı kucaklayan doyurucu bir içeriği var. Elif Bayram‘ın her sayıda güzel bir girişle sizleri karşıladığı bültende Taner Turna, Artemis Günebakanlı, Burcu Dimili gibi isimler posta kutunuza konuk oluyor.

6- Ufuk Önen – Ses Kayıt ve Müzik Teknolojileri

Müzik prodüksiyonu, mixing, mastering, müzik teknolojileri konularıyla ilgilenenler için Sevgili Ufuk Önen‘in blogundaki yazılardan haberdar etmek amacıyla ilettiği e-posta bültenini de atlamamak gerek.

Şimdilik bizden bu kadar. Bu içeriği ara ara güncellemeye gayret edeceğiz ve önerilere her zaman açığız.

Default image
ENDEAVOUR RECORDS
Bağımsız müzisyenler için dijital müzik dağıtımı ve tanıtım hizmetleri sunuyoruz. Be ENDEAVOUR!

E-posta Bülteni

Bültenimize kayıt olun, sektörden haberler ve ENDEAVOUR'dan ipuçları e-posta kutunuza gelsin.

Yorumunuzu yazın

Dijital müzik dağıtımı ve tanıtım hizmetlerimiz için yeni sanatçı kabul etmemekteyiz.Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Dijital müzik dağıtımı ve tanıtım hizmetlerimiz için yeni sanatçı kabul etmemekteyiz.Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Dijital müzik dağıtımı ve tanıtım hizmetlerimiz için yeni sanatçı kabul etmemekteyiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Dijital müzik dağıtımı ve tanıtım hizmetlerimiz için yeni sanatçı kabul etmemekteyiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.