Uzaktan Çalışmayı Geliştirebilecek Online Araçlar

Uzaktan çalışma sırasında müzisyenlere, ses mühendislerine, stüdyolara ve prodüktörlere yardımcı olabilecek bazı dijital araçları sizler için derledik.

Eklemeleriniz ve önerileriniz için yorumlara bekliyoruz.


Fidbak

Fidbak

Ses dosyalarını yüksek kalitede paylaşabilme ve parola/link erişimi bazında görüntüleme izinleri tanımlayabilme imkanları sunan serviste sanatçı/albüm bazlı dosyalama ve playlist oluşturmak mümkün.

Özellikle mix/mastering ya da basın/influencer iletişimi alanlarında yaygın bir kullanıma sahip. Ücretsiz planda 4 saat uzunluğunda ses dosyası yüklemeye izin veren servis aylık 3 Euro ücretlendirmeli paketinde 12 saat, 9 Euro ücretlendirmeli paketinde sınırsız yükleme imkanı sunuyor. Ücretli sürümde ayrıca website entegrasyonu, detaylı istatistik gibi özellikler mevcut.

fidbak.audio

SendMusic

Müzisyenler, ses mühendisleri ve prodüktörler için WeTransfer olarak tanımlayabileceğimiz SendMusic, ücretsiz sürümünde 3 GB kota ve 30 gün boyunca dosya saklama hizmeti sunuyor. Bunun yanında bir profil oluşturmanız da mümkün. Aylık 5 dolar ve aylık 10 dolar ödemeli paketlerinde ise hem yükleme boyutu hem de dosya saklama süresi uzuyor ayrıca kişiselleştirme özellikleri ekleniyor. Bu şekilde marka renklerini, logolarınızı eklemeniz ve SendMusic branding’ini kaldırabilmeniz mümkün.

KOVID-19 süresince aylık 10 dolar olarak ücretlendirilen en üst paketi (Security) 6 ay boyunca ücretsiz kullanabileceğinizi hatırlatalım. Satın alma sırasında letsgo kodunu girmeyi unutmayın.

sendmusic.com

Musistic

Ses mühendislerine hitap eden Musistic, herhangi bir DAW’a eklenebilen plug-in’i ile birlikte çalışmayı mümkün kılıyor. Ücretsiz sürümünde 2 GB dosya limiti ve 2 kişiyle ortak çalışma mümkünken aylık 10 dolar ücretlendirmeli paket ile 500 GB dosya limiti, sınırsız proje ve sınırsız proje ortağı ekleniyor.

musistic.com

ConnectionOpen

Online ortamda düşük gecikmeli ve yüksek kaliteli kayıt imkanı sunan ConnectionOpen ortak çalışmalar için öne çıkan araçlardan biri. DAW’lar ile entegre olabilen ConnectionOpen’ın ücretsiz ve pro seçenekleri bulunuyor.

www.connectionopen.com

Audiomovers

ConnectionOpen’a benzeyen Audiomovers, kullandığınız DAW üzerinde gerçekleştirdiğiniz çalışmayı anlık olarak web tarayıcı üzerinde dinleme ve başka bir DAW üzerinde kaydetme imkanı sunuyor.

En düşük paketi 1 haftalık erişim sunan Audiomovers’ın haftalık ücreti 4 dolar. Yıllık paket ise 100 dolar olarak ücretlendiriliyor.

audiomovers.com

Filepass

Filepass

Filepass, müzisyenler ve ses mühendisler için bir Soundcloud olarak tanımlanabilir. Ancak Soundcloud’dan farklı olarak, ortak çalışmayı mümkün kılıyor. Örneğin, bir demo versiyon ya da miks taslağı üzerinde çalışırken karşı tarafa dosyayı iletebilir ve karşı tarafın geribildirimlerini playerda değişiklik istediği noktalara yazmasını sağlayabilirsiniz. Bu düzeltmeleri bir görev listesi haline getiren Filepass hem ses mühendisi hem de sanatçı/şirket için kolaylık sağlıyor.

Yüklediğiniz dosyanın yalnızca linkini iletmenizin yeterli olduğu Filepass aynı zamanda ödeme alma aracı işlevi de görüyor. (Yalnızca Stripe)

Aylık ödemede giriş paketi ücreti 24 dolar (yıllık ödemede 19 dolar) ve 14 günlük bir deneme süresi bulunuyor. Sınırsız proje, müşteri ve dosya yükleyebilseniz de aylık upload limiti 10 GB, toplam depolama ise 256 GB ile sınırlandırılmış. İşi biten projeyi silerek depolama ihtiyacınızı yönetebiliyor olsanız da daha fazla upload’a ihtiyacınız olduğunda 512 GB depolama ve sınırsız aylık upload içeren paket yıllık ödemede aylık 39 dolar olarak ücretlendiriliyor. Üst paket ile markalama yapabildiğinizi ve müşterilerinizin de dosya yükleyebildiğini ekleyelim.

Platform WAV dosyalarına kesinlikle bir sıkıştırma ya da optimizasyon uygulamadığını belirtiyor.

filepass.com

Swan Audio

Ses dosyaları için WeTransfer benzeri hizmet veren Swan Audio, WeTransfer’den farklı olarak yüklenen ses dosyalarını indirmeden oynatabilme imkanı sunuyor. 2 GB dosya yükleme limitine sahip olan servis dosyalarınızı indirmeye kapalı olarak gönderebilme özelliğine de sahip.

swan.audio


Deneyimleriniz, eklemeleriniz ve önerileriniz için yorumlara bekliyoruz.

Default image
ENDEAVOUR RECORDS
Bağımsız müzisyenler için dijital müzik dağıtımı ve tanıtım hizmetleri sunuyoruz. Be ENDEAVOUR!

E-posta Bülteni

Bültenimize kayıt olun, sektörden haberler ve ENDEAVOUR'dan ipuçları e-posta kutunuza gelsin.

Yorumunuzu yazın

Dijital müzik dağıtımı ve tanıtım hizmetlerimiz için yeni sanatçı kabul etmemekteyiz.Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Dijital müzik dağıtımı ve tanıtım hizmetlerimiz için yeni sanatçı kabul etmemekteyiz.Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Dijital müzik dağıtımı ve tanıtım hizmetlerimiz için yeni sanatçı kabul etmemekteyiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Dijital müzik dağıtımı ve tanıtım hizmetlerimiz için yeni sanatçı kabul etmemekteyiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.